Mantelzorg zoekt ondersteuning
Veel mensen met een beperking hebben een mantelzorger. Vaak de levenspartner, een broer of zus of een volwassen kind. Wie het ook is, vaak worden ze vergeten en hebben ze ondersteuning nodig. Of dat nu een gesprek is over jouw sores, of even iemand anders die voor de patiënt zorgt (respijtzorg), advies en ondersteuning in de praktijk of wat anders. Maar waar moet je het aankaarten?
Je kan onder andere naar:
- jouw huisarts;
- een organisatie voor mantelzorgondersteuning MEZZO;
- MEE, ondersteuning voor leven met een beperking;
- de Mantelzorgmakelaar, neemt regeltaken over;
- Respijtzorg, tijdelijke overname van patiëntenzorg.
Ook kan u de mantelzorglijn bellen 0900-20 20 496 of het WMO-loket van jouw gemeente.
Ik heb 1001 ideen, maar kan het niet uitvoeren, misschien samen met een lotgenoot?
Mocht je iemand weten, nail me dan:mjcmesman@gmail.com
Ja, toen de waz werd afgeschaft heb ik 2 offertes oogevraagd: kosten per maand: €500 en€800, dat was voor een kleine ondernemer niet te dragen, dus toen maar wat gespaard en een buffer opgebouwd, die is inmiddels na 3 jaar ziekte wel op: schatkist is leeg en blijft dus leeg, en de bijstand wil ik beslist niet in, dat vielt voor mijn ondernemersgeest niet goed, maar dan is. Goede raad duur en nergens te krijgen, ik heb alles en iedereen gebeld: belastingdienst, svb, uwv hersenstichting,
Overl 0 op het rekest, misschien moet ik me aanmelden al vluchteling, maar dan krijg ik met heel Nederland ruzie ieman een suggestie?
Moeilijk om in de bijstand te gaan, dat herken ik. Maar ik zou het doen als het water tot mijn lippen staat. Ik weet het verder ook niet meer dan een juridisch adviseur inschakelt voor de WMO-kosten. Als je echt niet kan werken dan zit er niet anders op dan je trots en ondernemersgeest in te slikken en bijstand aan te vragen. Je hebt toch niet gevraagd om een CVA te krijgen? En het is niet voor altijd, misschien verzin je geweldig idee waar je miljonaire mee wordt! 🙂
Sja… als je iet verzekerd bent als zelfstandige dan vang je gewoon bot… Ik heb het vooralsnog niet eens geprobeerd. Gelukkig is mijn beperking dusdanig dat ik nog wel wat werk kan verzetten… maar het is een vervelend probleem en heel veel zelfstandigen zijn niet verzekerd omdat dat eenvoudigweg te duur is (in ons geval in ieder geval wel)
Vroeger was alles beter is onzin, maar van de WAZ weet ik het nog niet.
Zoekt u werk,of een inkomen?
Wellicht kunnen we samen iets ondernemen, wat is uw handicap?
Ik woon in duitsland, kreeg daar een herseninfarct als zelfstandig ondernemer, die niet verzekerd was nadat de waz werd afgeschaft: dat betekent geen uitkering, geen inkomen
Leven door infarct ( linkszijdig verlamd + schade in mijn hoofd) kapot, mijn bedrijf kapot
In ned heb ik zonder enig resultaat aangeklopt, zij sturen mij naar mijn duitse gemeente, die mij weer terugstuurd naar Nl, omdat ik daar immers belasting betaal
Mantelzorger, c q partner overbelast, vrien en familie layen het afweten
WMO loket werkt dus niet voor mij
Ook ik ben mijn werkzame leven buuten de bijstand gebleven en wil dat ook zo houden
Vervelend is maar het voorzichtigste woord wat ik kan bedenken. Dat is een heel specifiek probleem, De Duitsers kijken naar Nederland en de Nederlanders sturen je weer terug. Een echt van-het-kastje-naar-de-muur-probleem. Misschien is een rechtswinkel of een advocaat proberen?